...
Ekonomi

"Adamsanız Çıkın Da Bir Özür Dileyin!"

Doların 10 lira ile tüm zamanların rekorunu kırmasının ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'un yıllar önce yaptığı konuşma yeniden gündem oldu. Dolar 3 lira seviyelerindeyken "Dolar 5 lira olacak 6 lira olacak diyenler neredesiniz. O günlerde tweet atanlar, adamsanız çıkın bir özür dileyin." diyen Bulut'un videosu sosyal medyaya damgasını vurdu.

ABD'de enflasyon verisinin 31 yılın zirvesini görmesinin ardından Türk Lirası karşısında yükselişini hızlandıran dolar 10 lirayı ilk kez geçti. Gram altın ise 600 lirayı görmesiyle tüm zamanların rekorunu kırdı.

'YİĞİT BULUT'UN SÖZLERİ YENİDEN GÜNDEM OLDU'

Doların rekor kırarak 10 lirayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'un geçmiş dönemde canlı yayında yaptığı bir konuşma tekrar gündem oldu.

'O GÜNLERDE TWEET ATANLAR ÇIKIN ÖZÜR DİLEYİN'

Doların 10 lirayı aşmasıyla sosyal medyada çokça konuşulan videoda Bulut: "Dolar 3 lira seviyelerindeyken ,Dolar 5 lira olacak 6 lira olacak diyenler neredesiniz" demişti. Bulut konuşmasına şöyle devam etmişti: “3.50'de, 3.70'de 3.90'da ekranları kırdık burada, sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar, adamsanız çıkın bir özür dileyin. Bunlara alım yap diyen bankaların araştırma departmanları, ekonomi kanallarının çok bilenleri neredesiniz. Çıkıp bu milletten özür dileyin.” söylemlerinde bulunmuştu.

İlgili Haberler