18.28
18.25
20.93

...

Aktiviteler

 

  • Yamaç Paraşütü; Tokat’ta yamaç paraşütü yapmak isteyenler için en ideal bölge Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesi sınırlarında yer alan Mercimek Tepesi’dir.
  • Kamp; Tokat yaylaları, mesire alanları ve kaplıca bölgeleri ile ziyaretçilerine hem günübirlik doğa gezileri alternatifleri sunmaktatır. Kamp ve karavan ile konaklama imkanı tanımaktadır. Şehirde yer alan Gümenek, Sulusaray Kaplıcası, Gıj Gıj Dağı ve Çamiçi Yaylası, kamp ve karavan turizmine elverişli noktalar arasında yer almaktadır.
  • Rafting; Su sporları denince şehirde akla ilk gelen nokta Almus Baraj Gölü’dür. Bu baraj gölünü besleyen en önemli ırmak ise Tozanlı Vadisi’nden gelmektedir. Bu ırmak, Yeşilırmak’ın ana kaynağını oluşturmaktadır. Yüksek dağlardan çıkarak baraj gölünü besleyen bu ırmak, yüksek debisi ile ideal rafting alanları arasında yer almaktadır.
  • Trekking; Doğal güzellikleri ile her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin dikkatini çeken bölgeler arasında yer alan Tokat, trekking aktivitesine elverişli alanlara da sahiptir.
  • Kuş Gözlemciliği; Sazlıklarla kaplı olan Kaz Gölü, ak leylekler, saksağanlar, karatavuklar, küçük batağanlar, akkuyruklar ve angutlar gibi birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Göl çevresinde bakanlık tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında 2 adet kuş gözetleme kulesi hizmet vermektedir.
  • Olta Balıkçılığı; Yeşilırmak üzerine kurulmuş olan Almus Baraj Gölü, her türlü su sporuna elverişli alanlar arasında yer almaktadır. Özellikle olta balıkçılığı bu bölgede hem yöre halkı hem de bölgeye gelen turistler tarafından tercih edilmektedir.

İlgili Haberler