...
Gündem

Ayı ile güreşip gündem olan çiftçi keneye yenildi

                Ayı ile güreşip gündem olan çiftçi keneye yenildi haberi SDK haberde okudunuz. Tokat ın Reşadiye ilçesine bağlı Bostankolu köyünde yaşayan evli ve 2 çocuk babası çiftçi Şenel Yıldız (42), geçtiğimiz yıl ayı saldırısına uğramıştı. Ayının pençelerinden ayı ile güreş tutup kurtulan Yıldız, medyada yer alınca gündem olmuştu. 

‘AYI SALDIRISININ AKABİNDE BU DEFA KENE’

              Köyde hayvancılıkla geçimini sağlayan Yıldız, ayı saldırısından sonra beklemediği durumla karşılaştı. Yüksek ateş ve kusma belirtileri ile Reşadiye Devlet Hastanesi'ne başvuran Yıldız'a, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisi konuldu. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sıhhat Araştırma ve Uygulama Hastanesi ne sevk edilen Yıldız, enfeksiyon servisinde tedavi altına alındı. 

‘AYI BU KADAR YIPRATMADI’

                 Yıldız, ayının kendisini kene kadar hırpalamadığını belirtip, Kaç gündür âlâ olamıyorum. En azından ayı bu kadar beni yıpratmamıştı. Ayı elle tutulan gözle görülen bir mahluk. Kene biraz ufak geldi herhalde, göremedik. Bizi mahvetti. Hastanedeyim kaç günden beri, durumum bayağı berbattı. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrıları ancak şu anda yeterliyim Allah'a şükür. Ayı taarruzunda bu kadar kahır yaşamamıştım. Bayağı bir korktum hakikaten lakin bu daha makûs bir şey. Bir anda hastalığı Reşadiye de keşfedemediler. Birkaç gün o denli kaldık. Tokat a geldik işte bir arkadaşın sebebiyle. Burada da tedavi gördük şu anda uygunum. diye. 

‘ELİMLE KOPARDIM’
                  Hayvanların üzerine tutunan keneyi çıplak elle çıkardığını söz eden Yıldız, Kene, hayvanların üzerlerine yapışmıştı. Ben de elimle kopardım, aldım keneleri. Ne olduğunu ben de anlayamadım. Yani keneye soktuğunu yalnızca Tokat Devlet Hastanesi ne geldiğim vakit anladım yani kene olduğunu. Sağ olsun hekimler çabucak müdahale etti. 10 gün içerisinde müdahale edilmezse durum daha önemli yerlere gidiyormuş. O yüzden biz de biraz daha erken tedavi başlanınca hoş oldu. şeklinde konuştu. 

‘KENEYİ HAFİFE ALDIK’
                      Keneyi hafife aldığını belirten Yıldız, Kene ayıdan bize ayıdan kuvvetli geldi. Biraz keneyi hafife aldık ancak hafife alınacak üzere değilmiş. Yani uzunluğu ebadı küçük de olsa ayıdan değil keneden korkuyoruz. Ayıdan katiyetle kaygı yok yani. Ayı esasen memleketi terk etti. Daha ayı yok şu anda lakin kene çok. Keneyi yıldırma talihimiz yok. ifadelerini kullandı. Yeni eklenen Ayı ile güreşip gündem olan çiftçi keneye yenildi son dakika haberini aşağıda okuyabilirsin. Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Yeni eklenen Bir ülke bunu konuşuyor! 12 yaşındaki çocuğu öldüren inek tutuklandı son dakika haberini aşağıda okuyabilirsin.