Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda buludu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda buludu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye teröre karşı yürüttüğü mücadeleyi inşallah anaların da desteğiyle zafere taşıyacaktır. Bu toprakların geleceğinde teröre ve şiddete yer yoktur, olmayacaktır. Bir önceki kuşağın hayal dahi edemediği pek çok imkana, bugün teknoloji sayesinde saniyeler içinde ulaşabiliyoruz. Ben buna adeta teknolojik faşizm diyorum.

Erdoğan, Dijitalleşme ve yeni medya araçları beraberinde ciddi riskler de getirmektedir. Siber zorbalık, siber terör, yalan haber gibi kavramları da gündeme taşımıştır. Hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar dezenformasyona maruz kalıyoruz. Asıl tehlikeli olan sosyal medya teröstlerinin siyasete ve özgürlüklere yönelik keyfi müdahale cesaretlerinin artmasıdır. Hiçbir hukuki dayanağı olmadan insanların iletişim kanallarının kapatılmasını da kabul edemeyiz.

Türkiye olarak sosyal medya şirketlerinin birçok keyfiliğine maruz kaldık. Ancak geldiğimiz noktada dijital diktatörlüğe ve siber zorbalığa karşı verdiğimiz hukuk mücadelesinin önemini daha iyi kavrıyoruz Sanal dünyada terör propagandasına ve terörün zemin kazanmasına müsaade edemeyiz. Sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz. Bak şimdi cezalar kesilmeye başlayınca onlar da kuzu olmaya başladılar. Ödeyeceksin. Batıda nasıl ödüyorsun burada da ödeyeceksin.

Erdoğan, Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı diye başlattığımız çalışmalarda önemli mesafeler aldık. Veri mahremiyetine dair farkındalık yükseldikçe yerli uygulamalara ilgi artıyor. Bu alanda yerli ve milli altyapımızın gücünü arzu ettiğimiz seviyeye çıkaracağımıza inanıyorum. İnşallah yerlisini ve millisini biz de kuracağız. Bugün daha çoğulcu bir medya yapısına sahibiz. Kaleminin ve mesleğinin hakkını verenlerin sayısı arttıkça Türk medyasındaki kötü hatıraların da izleri de silinecektir.