18.28
18.25
20.93

...
Gündem

Malatya Valisi'nden açıklama: Şehitlerden 10'unun kimliği tespit edildi

Malatya Valisi Aydın Baruş, terör örgütü PKK'nın Irak'ın Gara bölgesinde sivil vatandaşlarımızın canice şehit edilmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Baruş, "10 şehidin kimliği tespit edildi. 3 şehidin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor. Terör örgütünün evlatlarımızın bombalı saldırıda şehit olduğu söylentileri alçakça bir provokasyondur. " ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, 13 vatandaştan 10'unun kimliğinin tespit edildiğini açıkladı. 3 kişinin ise kimlik belirleme çalışmaları sürüyor.

Vali Baruş, "Malatya Adli Tıp Kurumunda cumhuriyet savcısı ve adli tıp uzmanları tarafından yapılan otopsilerin sonuçlarına göre, evlatlarımızın yakın mesafeden ateş edilerek 12'sinin baş bölgesinde, birinin ise göğüs bölgesinde mermi giriş çıkışı olduğu tespit edilmiştir" dedi.

Terör örgütünün evlatlarımızın bombalı saldırı sonucunda şehit olduklarına yönelik söylentileri tamamen yalan ve alçakça bir provokasyondur. Şehitlerimizin aileleri de ilimize intikal halinde olup evlatlarımızın naaşlarının görgüleri başsavcılık tarafından kendilerine bizzat yaptırılacaktır."

İlgili Haberler